UMÍM ... naslouchat! ... poradit! ... být rychlá!
... být kreativní! ... být vtipná! ... pracovat!

To je asi tak ve zkratce ... pro toho, kdo nepotřebuje vědět více.:-)
KRESBA

Kreslím pouze klasicky - rukou na papír. Rozdíl mezi kresbou tužkou a tebletem je znát! A tím ztrácí kresba svého ducha. Při kolorování, ale pomocí počítačem nepohrdnu. :-)

Ukázka vektorových panáků

Ukázka bitmapových panáků


Používám různé techniky kresby, ať už tužkou, perkem nebo fixem. Obrázky následně dobarvuji buď ručně, nebo na počítači. Ke každé zakázce se hodí jiný styl kresby. Obrázky dělám buď v křivkách nebo v bitmapě. Výhoda křivek je možnost nekonečného zvětšení a u jednodušší kresby i mnohem menší datová velikost oproti bitmapě. V bitmapových obrázkách lze zase dělat větší kouzla a lze si více pohrát s efekty. Na těchto obrázcích jsem se snažila ukázat jak kresba stejného tématu může vypadat jinak. Kresba je od velmi jednoduché stylizované kresby až po složitou. Poslední obrázek je ukázka rychlé perovky bez překreslení. Na první řadě je ukázána práce s křivkami, na druhé práce se stejným podkladem v bitmapě. Každá se prostě hodí na něco jiného.

Více realizovaných zakázek ZDE.


SAZBA

Sazba časopisů, výročních zpráv, letáků, pozvánek, vizitek a zkrátka všeho, co má písmenka. Samozřejmostí je výborná znalost českého jazyka a zákonitostí typografie.Sazba textů je nedílnou součástí každé tiskoviny. Ať už se jedná o pár písmen nebo několik stránek. Spousta lidí si myslí, že text se jen naleje do dokumentu a je to. Opak je ale pravdou, špatná sazba zkazí dojem z celku.
Pokud tedy budete chtít pomoci s prací s textem, ráda vám pomohu. Mám zkušenosti se sazbou velké škály materiálů a ráda se s ní peru.

Více realizovaných zakázek ZDE.


KOMPLETNÍ GRAFIKA AKCÍ - od jmenovky po plakát

Přes deset let pracuji pro společnosti, které se zabývají pořádáním různých konferencí, seminářů a eventových akcí. K dané akci vymyslím layout, který se pak používá na všech materiálech. Většinou se dělá celá agenda, jako upoutávka na akci, pozvánka, program, navigace, plakáty, visačky, jmenovky na stoly atd. V posledních pár letech k akcím dělám i html mailing s prolinky na web či email, rezervaci a s možností editovatelného jména.Grafika pro společnost HP
Verne - grafika ala knihy J. Vernea - plakát, agenda, jmenovkyGrafika pro společnost HP
Mamuti - plakát, agenda, program, označení sálů, mamut - terč, jmenovky


Více realizovaných zakázek ZDE.


POWERPOINTOVÉ PREZENTACE

Tvorba powerpointové prezentace podle vašich potřeb. Vy mi pošlete texty, fotky, grafy a účel prezentace, já udělám zbytek. Důležité je, že výstup ode mne bude v ppt, takže do něj i poté můžete libovolně zasahovat.

Prezentací potřebujete klienta zaujmout. A to nejen jejím obsahem, ale i formou. Viděla jsem spoustu prezentací, které i kdyby obsah byl sebelepší, na klienta musejí zapůsobit spíš odpudivě. Prezentace by měla být přehledná a forma by neměla přehlušovat obsah (pokud to tedy není záměr :-)) Postup je možný několika způsoby... Vy si objednáte šablonu prezentace s navrženou barevností, umístěním loga, navržením odrážek, velikostí písma atd. Nebo mi pošlete hotové texty, grafy, fotky, tabulky a já vám udělám návrh a poté i sazbu celé prezentace. Samozřejmostí je možnost kreseb na přání, ručně psaného textu, návrh fotek z fotobanky.SVATEBNÍ OZNÁMENÍ - originál podle klienta

Oznámení podle vás. Pošlete mi fotky, můžete napsat svou představu, koníčky, práci atd. A já vám z toho udělám naprosto jedinečné svatebko.

Pokud chcete mít originální svatebko, které bude opravdu jen a jen vaše. Jestli chcete oznámení vtipné, luxusní, decentní, malé, velké, to je jen na vás. Většinou dělám pfka kreslená, kde podle fotek zachytím podobu, koníčky, počet dětí, počet a druh zvířat, místo konání, oblíbené oblečení, hudební styl, zkrátka cokoli. Samozřejmostí je i možnost návrhu na pozvání ke stolu nebo večerní party.

Následuje ukázka od jejího zrodu až po finální zpracování.

Nejdříve fotky a info, co chtěli do svatebka zahrnout...
Poboba podle fotek, ona má ráda šaty, má tetování sovy na ruce, on má rád hudbu, nosí kšiltovky a proužkovaná trička s límečkem, starší dcéra hraje na harmoniku, mladší má ráda mlíko, mají koně a psa.Následoval návrh kreslený tužkou kvůli případným změnám...Finální návrh ve variantě pro tisk a posílání emailem...... a ještě kartičky pozvání ke stolu a na party. HOTOVO!Více realizovaných zakázek ZDE.


NOVOROČENKY

Pfka se snažím dělat tak, aby například obsahovala kreslené logo společnosti nebo oblast, ve které podniká. Tím se zdůrazní originalita vašeho novoročního vzkazu. Vše se snažím zabalit do vánočního nebo novoročního hávu s nádechem vtipu.

Více realizovaných zakázek ZDE.


ORIGINÁLNÍ PŘÁNÍ A POZVÁNKY - na přání

Každá akce potřebuje jiný styl. Pozvánky nebo přání mohou být kreslené, s fotkami nebo jen typografické.

Osobní pozvánky a přání. Přání může být vtipné, luxusní, decentní, malé, velké, to je jen na vás. Na kreslených přání můžeme podle fotek zachytit podobu, koníčky, počet dětí, počet a druh zvířat, místo konání, oblíbené oblečení, hudební styl, zkrátka cokoli.


Více realizovaných zakázek ZDE.


ETIKETY NA LÁHEV - vhodné jako dárek

Etiketa na láhev s kresbou, originálním názvem a vtipně osobními texty.

Když už nevíte, co dát oslavenci, uděláte mu radost lahví s vlastní etiketou. Štítek může být buď parodie původní lahve, nebo zcela nový třeba na domácí výrobek. Ke každé láhvi přistupuji osobně. Snažím se o vtipné zpracování všech údajů, které na láhvi patří, včetně popisu obsahu, procent na lahvi, čárového kódu.


Více realizovaných zakázek ZDE.


DOPISNÍ PAPÍR - originální návrh

Pro vás, vaše obchodní partnery, kamarády vytvořím originální dopisní papír na míru. Včetně obálek a zajímavého papíru. V dnešní internetové době se sice stále šetří papírem, ale dopisní papír se tímto stává exkluzivní záležitostí. Může být kreslený nebo koláž fotek, může se vztahovat k místu bydliště, zaměstnání nebo koníčkům.
EX LIBRIS - originální návrh

Pro vás, vaše obchodní partnery, knihomoly :-) Exlibris je grafická značka knih. Dříve měla každá kniha svého majitele nalepený nebo vložený exlibris. Na něm bylo většinou jméno, místo na číslo knihy, také třeba adresa nebo telefon majitele. Exlibris může být malinký na samolepce nebo třeba o velikosti vizitky na hezkém strukturovaném papíru.
MONOGRAM - osobní logo

Na vizitky, dopisní papíry, web... osobní logo - monogram. Hodí se i jako dárek pro lidi, kteří "mají všechno". :-)


ÚPRAVA FOTEK

Pokud potřebuje někoho vymazat z fotky nebo máte poškozené staré rodinné fotografie.


RUČNĚ PSANÉ TEXTY A NADPISY

Osvěžte vaše materiály o ručně psané texty nebo nadpisy. Psaný text působí lehčím a propracovanějším dojmem než font z počítače.
Více realizovaných zakázek ZDE.


KRESBY PRO DĚTI

Ráda kreslím veselé a vtipné obrázky, velkou částí mé práce je proto kresba pro děti. Mám za sebou velkou řadu omalovánek, pomůcky pro děti do školky, grafiku k dětským akcím, ilustrace.Více realizovaných zakázek ZDE.


LOGA

U log platí, že by měla být jednoduchá a nadčasová. Aby věšla společnost do širšího povědomí je už ale na vás. :-)
Každá společnost se snaží působit na klienty všemi možnými prostředky. Logo je to první, co z vás lidé většinou uvidí. Je to taková malá vizitka, která lidem lecos napoví a podle které se třeba rozhodnout jít za vámi. Při práci na logu je důležitá spolupráce se zadavatelem, aby se spojili vaše představy s mými zkušenostmi. Nejdříve si popovídáme o vaší společnosti a vašich představách. Návrh si pak nechám chvilku uzrát v hlavě, následuje několik prvních skic. Rozhodnete, které rozpracuji dál, tím opět zúžíme výběr a následně logo přesně doladíme barevně, vytvoříme jeho další varianty... a pošleme do světa.

Více realizovaných zakázek ZDE.


VÝZDOBA INTERIÉRU

Malba akrylovými barvami na stěny a jiné povrchy. Využitelné v kancelářích, reprezentačních prostorách firmy, recepcích, restauracích. Ale i soukromě jako výzdoba dětských pokojů, obývacího pokoje atd.